"Algieria – jak przeżyć na pustyni?"
(Zam: 05.12.2014 r., godz. 19.00)

Warsztaty w ramach projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych"

05.12.2014 - dzieci z gr. II i III poznawały Algierię. To islamski kraj w Afryce Północnej, którego życie toczy się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdyż 4/5 kraju zajmuje Sahara. Położona jest pomiędzy dwoma turystycznymi krajami, Tunezją i Marokiem.

Przedszkolaki odszukiwały Algierię na mapie świata, oglądały zdjęcia Sahary, jej mieszkańców, algierskich miast oraz przyrody.

Rozmawiały o tym, jak wygląda życie na pustyni. Poznały algierską zabawę podwórkową oraz właściwości piasku. Spośród różnych przedmiotów wybierały te, które są niezbędne na pustyni – woda, odzież chroniąca przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, okrycie głowy, chusta do zasłonięcia twarzy w czasie wiatrów, śpiwór, ciepłe ubranie na noc, kompas itp.

Dzieci zobaczyły, jak wygląda róża jerychońska oraz zwierzęta żyjące na pustyni: żmija rogatą, fenek (czyli lis pustynny) i wielbłądy.

Zapraszamy na strone projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych" - gr. III oraz na strone innowacji "Jesteśmy różni - jesteśmy równi" - gr. II

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych". Inicjatorem i współrealizatorem projektu jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 05.12.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 30.12.2014 r., godz. 22.14