„Masaż logopedyczny – technika wspierająca rozwój mowy dziecka”
(Zam: 05.12.2014 r., godz. 19.15)

Warsztaty logopedyczne

05.12.2014 r. - w grupie II odbyły się warsztaty logopedyczne „Masaż logopedyczny – technika wspierająca rozwój mowy dziecka.” Na warsztaty zostali zaproszeni Rodzice wraz z dziećmi.

Celem zajęć było ukazanie prostych technik masażu, które Rodzice mogą wykorzystać, by aktywniej uczestniczyć w terapii logopedycznej oraz by stymulować rozwój mowy dziecka. Masaż działa także uspokajająco i relaksująco oraz pogłębia kontakt dziecka i Rodzica.

Rodzice i dzieci uzyskali informacje na temat prawidłowego połykania oraz przećwiczyli ten sposób, by łatwiej im było potem przekazać instrukcje swoim dzieciom. Dodatkowo dzieci rozpoznawały bez wzroku różne produkty, wykorzystując jedynie zmysł smaku.

Przedszkolny logopeda - pani Olga, udzieliła Rodzicom wskazówek na temat naturalnych wibracji ciała oraz pobudzała twarz każdego dziecka wykorzystując sprzęt logopedyczny. Na koniec Rodzice pobudzali sferę twarzy dzieci, dotykając naprzemiennie kostką lodu i ciepłą wodą.

Zapraszamy do zakładki Galeria

Wytworzył: Olga Stromska, data: 05.12.2014 r., godz. 19.15