"Jak zrozumieć się bez słów?"
(Zam: 05.02.2015 r., godz. 19.00)

Warsztaty w ramach programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

05.02.2015 - dzieci z gr. II uczyły się, jak porozumiewać się z osobami niesłyszącymi.

Osoby niesłyszące na co dzień żyją w świecie ciszy. W jaki sposób komunikują się z innymi? W jaki sposób opowiadają bez słów o swoich przeżyciach, emocjach lub codziennych sprawach jak np. niedawno obejrzany film? Osoby niesłyszące używają tzw. języka migowego składającego się ze znaków wykonywanych za pomocą dłoni, mimiki twarzy i mowy ciała.

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, czym jest „znak migowy” i do czego służy. Oglądając specjalnie przygotowany film instruktażowy, nauczyły się prostych znaków języka migowego takich jak: dzień dobry, do widzenia, cześć, dziękuję, przepraszam. Poprzez pokazy z planszami i różnorodne zabawy dowiedziały się, jak bez użycia słów przekazać proste informacje.

Zajęcia były też okazją do uwrażliwienia dzieci na inność i wzmocnienie tolerancji.

Warsztaty odbyły się w ramach programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci".

Zapraszamy do zakładki programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

Wytworzył: Olga Stromska, data: 05.02.2015 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 10.02.2015 r., godz. 20.24