Przedszkolak w Internecie? Czemu nie!
(Zam: 10.02.2015 r., godz. 19.00)

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

10.02.2015 - najstarsze przedszkolaki wzięły udał w interaktywnych zajęciach i zabawach w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2015.

Podczas spotkania przedszkolaki poznały Necia - małego robota, który oprowadził najmłodszych internautów po zakątkach Sieci. Dzieci dowiedziały się, czym jest komputer i Internet, a następnie poznały podstawowe zasady bezpiecznego surfowania po stronach www.

Podczas zajęć wykonały swoje przenośne komputery – laptopy ozdobione własnoręcznie wykonaną tapetą pulpitu, poznały postaci Sieciaków i Sieciuchów, dzięki którym dowiedziały się jakie zagrożenia i korzyści niesie za sobą korzystanie z Internetu.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską - Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego - Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj - Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka.

Po więcej informacji i bezpiecznej zabawy zapraszamy do zakładki Dziecko w Sieci

Zapraszamy do zakładki programu Bezpieczne Przedszkole oraz na stronę Urzędu Miasta Legionowo

Wytworzył: Justyna Brańska-Adam, data: 10.02.2015 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 25.02.2015 r., godz. 20.29