FINAŁ II OGÓLNOPOLSKICH DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI
(Zam: 15.05.2015 r., godz. 19.00)

Marsz pod eskortą funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Policji

15.05.2015 – odbył się uroczysty finał II Ogólnopolskich Dni Bezpiecznych Przedszkoli. Przedszkolaki z grupy V przygotowały na tą okazję wspaniałe transparenty i wyruszyły pod eskortą funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Policji na Stadion Miejski.

Na miejscu czekały na dzieci atrakcje, przygotowane przez m.in. Straż Pożarną, Policję, Straż Miejską. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat pracy policjantów, strażaków i żołnierzy.

Strażacy pokazali przedszkolakom wóz strażacki, sprzęt gaśniczy, strój w jaki ubierają się do akcji. Opowiadali dzieciom o akcjach w jakich brali udział. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

Żołnierze opowiadali dzieciom o tym, że nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Szczególnie duże zainteresowanie dzieci wzbudziły policyjne radiowozy, wykorzystywane do codziennej służby oraz możliwość przymierzenia hełmu i masek przeciwgazowych.

Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i wrażeń oraz pozwoliło utrwalić wiadomości na temat bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zakładki programu "Bezpieczne Przedszkole"

Wytworzył: Justyna Brańska_Adam, data: 15.05.2015 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 25.05.2015 r., godz. 18.19