"Zimowe przygody w górach"
(Zam: 19.02.2016 r., godz. 19.00)

Spotkanie w ramach projektu "Wiem, potrafię, prezentuję"

19.02.2016 - dzięki Szymonowi i Miłoszowi dzieci z gr. III przeżyły "zimową przygodę w górach". Chłopcy podzielili się swoimi wspomnieniami z pobytu w górach, gdzie ukończyli kurs narciarski.

Obejrzeliśmy wspaniałą prezentację slajdów przygotowaną przez ich rodziców, ukazującą piękno górskich krajobrazów oraz relację ze szkółki narciarskiej, w której chłopcy zdobywali doświadczenie.

Chłopcy opowiadali jak jeździli na nartach, lepili bałwana, jechali kuligiem, a potem jedli smaczne kiełbaski pieczone w ognisku.

Szymuś i Miłoszek zaprezentowali ubiór i sprzęt narciarza: buty, narty, kask i gogle. Pokazali w jaki sposób zakładać poszczególne elementy ubioru. Wśród dzieci było wielu chętnych do przymierzenia stroju narciarskiego.

Chłopcy, jako przeszkoleni narciarze, przeprowadzili dla nas rozgrzewkę, zwracając szczególną uwagę na bezpieczne zachowanie się na stoku. Pokazali pozycję ciała podczas zjazdu, kiedy chcemy jechać szybciej lub kiedy chcemy się zatrzymać. Dzieci z uwagą słuchały instrukcji i wykonywały polecenia.

Na koniec chłopcy przygotowali niespodziankę dla całej grupy – tańce przy góralskiej muzyce. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się ta relacja.

Serdecznie dziękujemy chłopcom za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem i życzymy dalszych sukcesów na stoku.

Zapraszamy do zakładki projektu "Wiem, potrafię, prezentuję"

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 19.02.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 27.02.2016 r., godz. 19.50