"Jan III Sobieski i jego rodzina"
(Zam: 03.03.2016 r., godz. 19.00)

Wycieczka do Wilanowa w ramach projektu "Wilanów królewski i magnacki"

03.03.2016 - grupa IV uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Wilanowa, w ramach międzyszkolnego projektu edukacyjnego realizowanego we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym nr 2 „Wilanów królewski i magnacki”.

Dzieci poznały historię króla Jana III Sobieskiego oraz jego rodziny. Miały możliwość obejrzenia komnat królewskich, podziwiały ich wyposażenie, obrazy, dekoracje, a także mogły przymierzyć niezwykłe stroje królewskie z epoki baroku. Zachwyciły się królewskimi ogrodami pełnymi pomników i rzeźb.

Na koniec wybraliśmy się na królewski dziedziniec. Dzieci obejrzały królewski pałac z zewnątrz, podziwiały piękne barokowe zdobienia, a także miały okazję wejść do królewskiej karocy.

To wspaniała przygoda, kiedy możemy dotknąć i doświadczyć czegoś, o czym wcześniej opowiadali nam na spotkaniach nasi starsi koledzy – licealiści. Poczuliśmy się wyjątkowo! Przecież nie wszystkie przedszkolaki jeżdżą na wspólne wycieczki z takimi kolegami!!!

Zapraszamy do zakładki projektu "Wilanów królewski i magnacki"

Wytworzył: Elżbieta Wlazło, data: 03.03.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 10.03.2016 r., godz. 21.51