Poznajemy sprzęt elektryczny
(Zam: 08.03.2016 r., godz. 19.10)

Wycieczka do sklepu RTV Euro AGD

08.03.2016 - dzieci z gr. V zwiedzały sklep RTV Euro AGD w Domu Handlowym Maxim w Legionowie. Po sklepie oprowadzała nas p. Małgorzata Rateńska - mama Ali.

Przedszkolaki oglądały sprzęt audio-video, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt telekomunikacyjny, komputerowy, fotograficzny oraz akcesoria - czyli pełen zakres sprzętu wykorzystywanego we wszystkich dziedzinach współczesnego życia.

Dzieci poznały etykiety energetyczne zawierające informacje o klasie energetycznej i podstawowych parametrach urządzenia, np. zużyciu energii, poziomie hałasu. Klasy efektywności energetycznej oznacza się literami od A do G, gdzie klasa A umieszczana na zielonym pasku oznacza urządzenie najbardziej efektywne, a klasa G umieszczana na czerwonym pasku najmniej efektywne. Klasy A+, A++ oraz A+++ charakteryzują urządzenia najbardziej efektywne energetycznie.

Mama Ali przypomniała dzieciom zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz bateriami i akumulatorami, które zaliczane są do odpadów niebezpiecznych.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za ciekawe spotkanie i życzymy wielu klientów :)

Zapraszamy do zakładki Galeria

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 08.03.2016 r., godz. 19.10