-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
"Pokazać - Przekazać'
(Zam: 27.08.2016 r., godz. 19.00)

X edycja konferencji

26 i 27.08.2016- w Centrum Nauki Kopernik odbyła się X Konferencja „Pokazać-Przekazać”. Przez dwa sierpniowe dni w Koperniku spotykali się ludzie, którzy edukację nie tylko chcą zmieniać, ale już zmieniają na lepsze: edukatorzy, nauczyciele, dyrektorzy szkół, doradcy metodyczni, pracownicy oświaty, przedstawiciele instytucji kultury, organizacji pozarządowych, naukowcy.

Konkretne projekty edukacyjne, realizowane przez edukatorów związanych z centrami nauki, muzeami, fundacjami i stowarzyszeniami pokazały, jak niezwykłe rezultaty można osiągać zbliżając edukację do nauki. O swoich doświadczeniach opowiedział także, podczas inauguracyjnego wykładu, Matteo Merzagora, dyrektor Escpaces des Sciences Pierre-Gilles de Gennes we Francji.

Podczas konferencji dyskutowano o roli nauki, sprzyjającej demokratyzacji i kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego, w którym myślenie krytyczne jest warunkiem wolności, chroni przed manipulacją. O kapitale naukowym, o tym co wpływa na stosunek młodych ludzi do nauki, opowiadała dr Ilona Iłowiecka-Tańska, kierownik Działu Badań w Centrum Nauki Kopernik.

Podczas sesji warsztatowych i paneli dyskusyjnych szukano odpowiedzi na pytanie, jak nauczyciel może korzystać z osiągnięć nauki i rozwijać swoje kompetencje badawcze, dyskutowano o tym, czym różnią się innowacje pedagogiczne od pedagogicznej mody.

W konferencji uczestniczyły nauczycielki naszego Przedszkola, mgr Agnieszka Miller, mgr Olga Stromska, mgr Wiesława Twardowska.

.
http://www.kopernik.org.pl/

.
http://www.kopernik.org.pl/

.

.

.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 27.08.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 04.09.2016 r., godz. 20.16
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 04.09.2016 r., godz. 20.16
Liczba odwiedzin: 358