"Dlaczego każdy z nas jest inny?"
(Zam: 18.11.2016 r., godz. 19.00)

Warsztaty w ramach programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

18.11.2016 - dzieci z gr. II uczestniczyły w warsztatach „Dlaczego każdy z nas jest inny?" realizowanych w ramach programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci".
W trakcie zajęć przedszkolaki obejrzały film, z którego dowiedziały się, że ludzie lubią różne rzeczy, każdy z nas pochodzi z innego domu i wychował się w innej rodzinie. Dlatego się różnimy. Każdy z nas co innego zauważa i czego innego doświadcza, każdy z nas ma innych rodziców i dziadków, którzy uczą nas różnych rzeczy. Uczymy się także od naszego rodzeństwa i nabieramy różnych nawyków.
W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że to, co lubią robić teraz i czym się interesują, może pomóc im wybrać swoją pracę, kiedy dorosną. Wiedzą już też, że każda praca jest ważna, bo można w ten sposób zrobić coś dla siebie nawzajem. Żeby każdemu żyło się dobrze, potrzebujemy pracy wielu różnych osób i każda z nich jest bardzo ważna.

Zajęcia wprowadziły także postawy akceptowania różnorodności oraz tolerancji wobec nich. Nawiązaliśmy także do ważnego zagadnienia praw dziecka. W dniu 20 listopada obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W naszym przedszkolu będziemy świętować go 21 listopada – w poniedziałek.

Zapraszamy do zakładki programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 18.11.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 22.11.2016 r., godz. 22.56