"Światło i cień'
(Zam: 22.03.2017 r., godz. 19.00)

Noc Naukowców

22.03.2017 r. - odbyło się spotkanie Klubów Młodego Odkrywcy "Poszukiwacze Przygód" i "Poszukiwacze" podczas "Nocy Naukowców".

Podczas warsztatów zajęliśmy się zjawiskiem światła i cienia. Dzieci z latarkami spacerowały po "zaciemnionym miasteczku", by uświadomić sobie konieczność oświetlania się i oznaczania odblaskami, gdy chodzimy po zmroku.

Kolejnym punktem programu był teatr cieni. Badacze poznali zjawisko tworzenia się cieni oraz samodzielnie próbowały go stworzyć.

Przedszkolaki wykonały wiele eksperymentów z światłowodami, stworzyły płyn koloidalny i sprawdzały przepuszczalność światła w różnych cieczach - mętnych i przezroczystych. Obserwowaliśmy plastelinę "świecącą" w ciemności, zjawisko tęczy, gwiazdozbiór, rysowaliśmy na "świetle", tworzyliśmy bransoletki ze świecących pałeczek. Uczyliśmy się także jakie kolory powstaną z połączenia barw, podziwialiśmy zmieniające się barwy w kalejdoskopie. Oglądaliśmy podświetlone klisze rentgenowskie.

Punktem kulminacyjnym była dyskoteka, przy gwiazdach, żarówce ultrafioletowej i stroboskopowej.

Edukacyjne Przygody Przedszkolaków

Zapraszamy do zakładki projektu "Noc Naukowców"

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 22.03.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 02.04.2017 r., godz. 22.33