"Śpiąca Królewna"
(Zam: 21.06.2009 r., godz. 18.20)

Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu rodziców

18.06.2009 r w niekonwencjonalny sposób pożegnali przedszkole rodzice i bliscy dzieci z grupy V. Już od miesiąca w tajemnicy przed dziećmi przygotowywali przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna” wg znanej baśni Charles’a Perraulta. Z zapałem uczyli się ról, gromadzili stroje i rekwizyty. Wspólnie opracowywali szczegóły spektaklu. Ich pomysły były niezwykle kreatywne. Pracownicy przedszkola przygotowywali dekoracje i oprawę muzyczną.
Wreszcie nadszedł dzień pożegnania przedszkola, a zarazem prezentacji bajki. Mimo dużej tremy aktorów, występ był wyśmienity. Aktorzy doskonale zagrali swoje role, włączając niejednokrotnie do wspólnej zabawy przedszkolaków. Dzieci z radością śledziły historię pięknej królewny, dopingując brawami starania dzielnego królewicza. Nie mniejszy zachwyt wzbudzały występy innych aktorów: króla, królowej, wróżek, heroldów, dworzan. Przedszkolaki z uwagą śledziły akcję nawet wówczas, gdy wokół rozlegały się odgłosy straszliwej burzy i wichury podczas złośliwych poczynań złej wróżki. Występ rodziców zakończył się gradem oklasków, wspólnym tańcem z publicznością przy dźwiękach piosenki disco polo „Śpiąca Królewna”, prezentacją aktorów oraz pamiątkowym zdjęciem. Z pewnością nie tylko dzieci będą wspominać te niezwykłe chwile jeszcze przez długi, długi czas…
Warto zaznaczyć, że w widowisku wzięło udział 24 rodziców oraz, że było to jubileuszowe przedsięwzięcie w ramach działalności przedszkolnego Teatru Rodziców Aktorów Amatorów (TRAA-ch). Spektakl pt. „Śpiąca królewna” był dziesiątym z kolei przedstawieniem w wykonaniu rodziców przedszkolaków.
Serdecznie gratulujemy aktorom wspaniałego występu godnego scen najlepszych teatrów dla dzieci oraz dziękujemy za zaangażowanie, wspaniałą atmosferę, serce i trud włożony w jego przygotowanie.

Przedstawienie "Śpiąca Królewna" w wykonaniu rodziców i bliskich dzieci z gr.V
Wiesława Twardowska 18.06.2009

Zapraszamy do zakładki Galeria.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 21.06.2009 r., godz. 18.20
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 21.06.2009 r., godz. 18.20