”Katyń... ocalić od zapomnienia”
(Zam: 30.04.2010 r., godz. 15.00)

"Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która jednocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie." Jan Paweł II

Trwa program upamiętnienia Bohaterów, ofiar Zbrodni Katyńskiej pn. ”Katyń.. ocalić od zapomnienia”.

Celem Programu „Katyń… ocalić od zapomnienia” jest posadzenie 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. W Programie uczestniczą szkoły, ośrodki wychowawcze, drużyny harcerskie, urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz inne instytucje i organizacje.

Wychowankowie i cała społeczność Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie w dniu 30 kwietnia 2010 roku w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej - uroczyście posadzili Dąb Katyński upamiętniający por. rez. Czesława Ignacego Trębaczkiewicza - jedną z ofiar.

Mamy świadomość naszej odpowiedzialności za wychowanie najmłodszych Polaków, za pielęgnowanie ciągłości przekazu pokoleń o istotnych wydarzeniach dla Polski.

Choć naszym celem jest kształtowanie wychowanków otwartych na inne kultury członków europejskiej rodziny, to nie zapominamy, że podstawą zawsze będzie odwołanie do korzeni: do "małej Ojczyzny" - Legionowa i do świadomości oraz dumy z bycia Polakiem.

Nasze przedszkolaki dowiedziały się dzisiaj, że wojna niesie ze sobą ofiarę tych, którzy zginęli, abyśmy mogli żyć w szczęśliwym, wolnym świecie. Powinniśmy szanować tę ofiarę i pamiętać o bohaterach.

Zapraszamy do zakładki Galeria

”Katyń... ocalić od zapomnienia”
Wiesława Twardowska 30.04.2010

Wytworzył: Beata Piasecka, data: 30.04.2010 r., godz. 15.00