"Wszystkie kolory świata"
(Zam: 14.01.2012 r., godz. 19.00)

Poznajemy Afrykę

10.01.2012 - wszystkie przedszkolaki obejrzały prezentację o Afryce. Dzieci poznały krajobrazy Afryki, roślinność i zwierzęta żyjące na tym kontynencie oraz mieszkańców. Dowiedziały się, jak wyglądają ich domy, ubrania, czym się zajmują. Poznały warunki życia ludności i ich problemy.

Prezentacja multimedialna "Afryka"
10.01.2012

Poznajemy problemy dzieci z Sierra Leone
10.01.2012

Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, a będzie ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Niestety ponad 24 miliony dzieci, które rodzą się co roku nie otrzymuje podstawowych szczepień zaplanowanych w pierwszych latach życia. Problem ten jest poważny także w Sierra Leone, jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, w którym zaledwie 39% wszystkich dzieci szczepionych jest przeciw najpoważniejszych chorobom wieku dziecięcego. Najczęstszą przyczyną zgonów wśród dzieci do 5 roku życia jest odra oraz tężec noworodkowy. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci w Sierra Leone, tak by zredukować wskaźnik śmiertelności dzieci spowodowany powyższymi chorobami.

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata", której celem jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
W ramach akcji przedszkolaki razem z rodzicami będą przygotowywać specjalną laleczkę charytatywna UNICEF. Ta laleczka będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka, jaki mieć kolor skóry, jak być ubrana i jakie imię będzie nosić. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sierra Leone przekazując na ten cel darowiznę. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 10.01.2012 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 29.02.2012 r., godz. 20.53