„SPACERKIEM PO LEGIONOWIE”
(Zam: 12.04.2012 r., godz. 20.00)

VIII Międzyprzedszkolne Spotkania w naszym przedszkolu

12.04.2012 - gościliśmy dzieci, nauczycieli i opiekunów legionowskich przedszkoli na VIII Międzyprzedszkolnych Spotkaniach "Spacerkiem po Legionowie". Nasze Przedszkole reprezentował Oskar Kuczyński z gr. V. Gratulujemy!

Oskar Kuczyński - reprezentant naszego Przedszkola w VIII Międzyprzedszkolnych Spotkaniach "Spacerkiem po Legionowie"

Spotkanie to miało niezwykle uroczysty charakter z dwóch powodów: w tym roku nasze miasto świętuje 60-tą rocznicę nadania praw miejskich, a także rok 2012 został ogłoszony "Rokiem Centkiewiczowskim".

Legionowo posiada niezwykle bogatą historię, jednak niełatwą do przekazania i odbioru przez kilkuletniego przedszkolaka – małego Legionowianina. Realizując treści edukacji regionalnej, ucząc przywiązania do naszej "małej Ojczyzny" ukazujemy osobliwości i ciekawostki tej starszej i najnowszej historii: poznajemy herb, flagę, słuchamy hejnału naszego miasta. "Spacerujemy po Legionowie" rozpoznając obiekty naszego miasta, uatrakcyjnia go wirtualna wycieczka po ratuszu - przybliżając dzieciom zarówno wygląd jak i mnogość funkcji, jakie pełni ta zdobiąca swym wyglądem nasze miasto budowla. Przybliżyliśmy postaci Aliny i Czesława Centkiewiczów. Jesteśmy dumni, iż tak wspaniali ludzie byli mieszkańcami naszego miasta. Zorganizowaliśmy tematyczny kącik poświęcony ich życiu i działalności. Niecodzienną atrakcją dla uczestników "Spacerku" było obejrzenie fragmentu Polskiej Kroniki Filmowej dokumentującej wyprawę badawczą na Wyspę Niedźwiedzią, która 80 lat temu wyruszyła z naszego miasta.
Przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę o Legionowie podczas rymowanego quizu z zagadkami i wysłuchać wierszy o naszym mieście – wszystko autorstwa p. Anny Kaca.

Obok wymienionych gości naszą cykliczną imprezę uświetnili swoją obecnością ludzie, których nazywamy „przyjaciółmi naszego spacerowania”: przedstawiciele Muzeum Historycznego w Legionowie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, LO im. Marii Konopnickiej.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Legionowo, Muzeum Historycznemu, za pomoc, która w szczególny sposób wpływa na poziom kształtowania dziecięcej świadomości regionalnej i wspiera nasze przedszkole w tych działaniach.

Dzięki Staroście legionowskiemu i Prezydentowi Miasta Legionowo przedszkolaki otrzymały atrakcyjne upominki i legionowskie gadżety.

Do zobaczenia za rok!

VIII Międzyprzedszkolne Spotkania "Spacerkiem po Legionowie"
12.04.2012

Zapraszamy do zakładki Galeria oraz na stronę internetową Urzędu Miasta Legionowo