"Czyste Lasy Mazowsza"
(Zam: 28.04.2012 r., godz. 19.00)

Certyfikat dla naszego Przedszkola

W roku szkolnym 2009/2010 Kuratorium Oświaty w Warszawie uczestniczyło w tworzeniu programu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego „Czyste Lasy Mazowsza”.

Program zakłada m.in. edukację ekologiczną dzieci i młodzieży w zakresie działań promujących poszanowanie lasów, oszczędzania wody, energii oraz segregacji śmieci.

W związku z powyższym nawiązano współpracę z przedszkolami i szkołami podstawowymi województwa mazowieckiego, które realizują w pracy z dziećmi i uczniami rozszerzone treści z zakresu edukacji ekologicznej.

Do programu przystąpiło 14 przedszkoli i 12 szkół podstawowych, których zadaniem było wypracowanie scenariuszy zajęć dla dzieci i lekcji dla uczniów w klasach I-III, poruszających wyżej wymienioną tematykę.
Dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych we współpracy z kadrą pedagogiczną i doradcami metodycznymi, opracowali i dokonali wyboru po 5 najciekawszych scenariuszy zajęć i lekcji, na podstawie których przeprowadzono pilotażowe zajęcia i lekcje.

Nasze Przedszkole było jednym z 14 przedszkoli, które uczestniczyło w programie "Czyste Lasy Mazowsza" organizowanym przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Certyfikat dla naszego Przedszkola

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 28.04.2012 r., godz. 19.00