"Wszystko o ptakach"
(Zam: 08.04.2013 r., godz. 20.00)

Prezentacje przedszkolaków

08.04.2013 - Milenka i Mika z gr. V opowiadały dzieciom o ptakach.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, podczas której dziewczynki przedstawiły różne gatunki ptaków, ich budowę oraz zwyczaje. Zobaczyliśmy, jak wygląda gniazdo ptaka, pióra oraz jajo.

Razem z Miką i Milenką tańczyliśmy "Kaczuchy" i śpiewaliśmy piosenkę o "Kaczce Dziwaczce", a następnie rysowaliśmy papugi według wzoru.

Dziewczynki zaprosiły nas do zabawy "Prawda czy fałsz", podczas której sprawdzaliśmy naszą wiedzę na temat bocianów.

Wspólnie uczyliśmy się rozpoznawać i nazywać ptaki pozostające i przylatujące do Polski na zimę oraz rozpoznawać je po wydawanych dźwiękach.

Nie zabrakło również zabawy badawczej, podczas której sprawdzaliśmy budowę jajka.

Miłym akcentem był słodki poczęstunek - czekoladowe jajeczka :)

Podczas wizyty w "Ptasim Zakątku" przypomnieliśmy sobie nazwy ptaków, które odwiedzają przedszkolny ogród. Na jednym z drzew zauważyliśmy sójkę.

Po powrocie do przedszkola oglądaliśmy książki, albumy i atlasy o ptakach oraz inne przedmioty zgromadzone przez dziewczynki.

Serdecznie dziękujemy Milence i Mice za niezwykle interesujące spotkanie i mnóstwo wiadomości o ptakach oraz życzymy wielu ciekawych spotkań z przyrodą.
Nagrody dla dziewczynek

Dziękujemy również rodzicom Miki za przekazanie na rzecz przedszkola planszy o ptakach, a mamie Milenki za pomoc w opracowaniu multimedialnej prezentacji.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 08.04.2013 r., godz. 20.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 12.04.2013 r., godz. 23.18