Wirtualna wycieczka do Grecji
(Zam: 11.04.2013 r., godz. 19.00)

Zajęcia w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Nie tylko Yahoo!"

11.04.2013 - dzieci z gr. V uczestniczyły w zajęciach w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Nie tylko Yahoo!", które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie.

Zajęcia w pracowni informatycznej SP 2 w Legionowie
Wiesława Twardowska 11.04.2013

Wirtualną podróż rozpoczęły od wyszukiwania w Internecie ciekawych informacji o Polsce. Potem "powędrowały" do Grecji. Grecja to kraj, z którym nasze przedszkole współpracuje w ramach programu eTwinning.

Przedszkolaki oglądały mapę Grecji, flagę i najważniejsze zabytki. Poznawały nazwy okolicznych mórz i podziwiały piękne krajobrazy. Wspólnie ze starszymi kolegami sprawdzały odległość między Polską a Grecją.

Kolejną atrakcją były gry i zabawy edukacyjne. Dzieci układały puzzle, kolorowały obrazki, uzupełniały wyrazy brakującymi literami, składały wyrazy z rozsypanych liter, dopasowywały podpisy do obrazków, porządkowały figury geometryczne według wielkości.

Przedszkolaki odwiedziły również swoich kolegów z klasy 0a z którymi śpiewały piosenki o wiośnie i wykonywały barwne prace plastyczne. Wspólna praca sprawiła dzieciom wiele radości. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i świetną zabawą w sali gimnastycznej.

Serdecznie dziękujemy pani Bogusi Dytrych oraz pani Ewie Krawieckiej za zaproszenie i wspaniałe zajęcia :)

Zapraszamy na stronę Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie - zakładka Projekty edukacyjne oraz 6-latek w szkole a także na stronę projektu

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 11.04.2013 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 29.04.2013 r., godz. 21.51