"Ćwir, ćwir, ćwir, zima biała..."
(Zam: 30.01.2014 r., godz. 19.00)

Dokarmiamy ptaki

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach, jak co roku, pamiętają nasze przedszkolaki.

30.01.2014 - dzieci z gr. III dyskutowały: Jak pomóc ptakom i zwierzętom leśnym przetrwać zimę? Poznały też nowe słowa: paśnik, lizawka i wspólnie z nauczycielką ustaliły najważniejsze zasady dotyczące dokarmiania ptaków.

Dzieci sprawdziły także zawartość tłuszczu w ziarnach i orzechach, a następnie wykonały pożywną, wysokoenergetyczną karmę dla ptaszków, wykorzystując do tego celu różnego rodzaju ziarna, kasze, orzechy, smalec.
Następnie zaniosły przygotowane smakołyki do „Ptasiego Zakątka”, znajdującego się na terenie naszego przedszkolnego ogrodu.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki poznają je, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego i uczą się, że pomagać należy mądrze. Nieumiejętna pomoc może zaszkodzić!

Zapraszamy do zakładki Galeria

Wytworzył: Justyna Brańska_Adam, data: 30.01.2014 r., godz. 19.00