Tytuł: Dzień Bezpiecznego Internetu 2011
Typ: Oświatowe
Data wydarzenia: 08.02.2011 r., godz. 08.00
Miejsce: 8 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI - „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - ma za zadanie pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. Ponadto powinno skłonić do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci.

Polskie Centrum Programu Safer Internet już od kilku miesięcy zachęca szkoły oraz inne instytucje i organizacje w całej Polsce do włączenia się w obchody DBI poprzez organizowanie lokalnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. W 2010 r. zrealizowano ponad 1 000 akcji związanych z ochroną najmłodszych internautów.

Nasze Przedszkole również włączyło się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zgłaszając swoją inicjatywę.

08.02.2011 oraz w najbliższych dniach w naszym Przedszkolu odbędzie się szereg działań promujących temat bezpieczeństwa w Sieci wśród dzieci i rodziców.

Zapraszamy do lektury publikacji na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie zamieszczonych w zakładce Dziecko w sieci

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 06.02.2011 r., godz. 15.17
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 06.02.2011 r., godz. 15.19