-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Zaproszenie

Tytuł: „Energia” 16. Piknik Naukowy
Typ: Wszystkie
Data wydarzenia: 12.05.2012 r., godz. 11.00
Miejsce: Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu przy ulicy Rozbrat
 
.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa europejska naukowa impreza plenerowa. W tym roku wezmą w niej udział instytucje z 17 krajów. Na scenie oraz w namiotach, przez cały dzień będą serwowane eksperymenty na każdą okazję.

Jak energicznie pęcznieje nasionko fasoli? Ile energii komunikacyjnej wytwarzamy gestykulując? Czy żyrokompas można nazwać wirującą energią? Zapraszamy na wyjątkowo energetyczny 16 Piknik Naukowy!

Będzie można zbadać, ile wspólnego ma energia naszego umysłu i przyciąganie ziemskie, odpalić rakietę zasilaną watą, przekonać się, że nie każdy ręcznik może wchłonąć tyle samo wody i poszukać napięcia w kropli wody.

Dla melomanów przygotowano warsztaty świadomego słuchania muzyki, przekładanie energii dźwiękowej na wizualną i prezentacje replik indiańskich instrumentów. Na miłośników motoryzacji czekać będzie odrzutowy samochód, miejskie auto przyszłości, lewitujący pociąg oraz symulator dachowania i zderzeń.

Wielbiciele natury spełnią siedem dobrych uczynków dla klimatu, zagrają w fotosyntezę, poznają mrówkę – siłaczkę i świecące bakterie. W słonecznym ZOO znajdą zwierzątka-roboty, zasilane energią słoneczną. Przewidziano także atrakcje matematyczne – poznawanie różnych deformacji prostokąta na przykładzie popularnej kostki brukowej czy łamanie szyfrów za pomocą promieni UV i obróbki termicznej.

Jak na Piknik Naukowy przystało, nie zabraknie widowiskowych pokazów chemicznych i fizycznych. Będzie można zagrać w koło fortuny z atomem, zobaczyć show z bańkami mydlanymi w roli głównej i zbudować elektrownię jądrową z masy solnej. Magia chemii pozwoli wyprodukować podwodne błyskawice, własną burzę i ogniowe tornado. Park zapełnią również wszelkiej maści roboty. Niektórymi z nich będzie można sterować, a z innymi wziąć udział w zajęciach Roboszkoły.

Humaniści i wielbiciele sztuki nauczą się robić gliniane hetyckie laleczki, zgłębią tajemnice fotografii otworkowej i obejrzą spektakl w teatrze świetlnym. Specjalne atrakcje czekają także na najmłodszych piknikowiczów – przewidziano dla nich wiele naukowych gier, jak poszukiwanie skarbu wśród pluszaków, czy tworzenie matematycznych zabawek.

Zapraszamy w sobotę 12 maja 2012 r., w godz. 11.00-20.00 do Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu.

Jego organizatorami są Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji na temat pikniku na stronie Centrum Nauki Kopernik

Wytworzył: czasdzieci.pl, data: 10.05.2012 r., godz. 16.48
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 10.05.2012 r., godz. 16.56
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 10.05.2012 r., godz. 17.04
Liczba odwiedzin: 438