Tytuł: "Noc w Instytucie Lotnictwa" - zaproszenie dla naukowców - amatorów
Typ: Wszystkie
Data wydarzenia: 16.10.2015 r., godz. 17.00
Miejsce: Instytut Lotnictwa, Al. Krakowska 110/114, Warszawa w godz.17.00 - 23.00

16 października 2015 roku (piątek) odbędzie się 6. Noc w Instytucie Lotnictwa. To największa w Warszawie impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Wstęp wolny!

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki, oraz dla tych którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk. Gościom zostaną udostępnione tunele aerodynamiczne oraz nowoczesne laboratoria. Zaprezentowanych zostanie wiele atrakcji związanych z lotnictwem, nowymi technologiami oraz kosmosem.

Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia, niedostępnego na co dzień, Instytutu Lotnictwa w Warszawie! Można będzie zobaczyć niedostępne na co dzień laboratoria i porozmawiać ze specjalistami, inżynierami, astronomami, pilotami, stewardessami, fotografami.

Na dzieci, młodzież i dorosłych czekają też samoloty, śmigłowce, drony, symulatory lotu, konkursy, doświadczenia, filmy, gry tematyczne, warsztaty rzeźbienia w lodzie, przejażdżki poduszkowcem, nocne obserwacje nieba. Odbędą się spotkania z pilotami, naukowcami, inżynierami, w tym z gen. Mirosławem Hermaszewskim.

Od godziny 17:00 do godziny 23:00 każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i ciekawie spędzić czas. Odwiedzający będą mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczenia z bliska samolotów, śmigłowców, szybowców, ale także będą mogli wsiąść do ich kabin! Na specjalnej wystawie zostanie zaprezentowana wyjątkowo szeroka gama latających pojazdów bezzałogowych.

Goście Instytutu będą mogli zobaczyć również m.in. nocne pokazy bezzałogowców, pokazy straży pożarnej oraz wspaniale oświetloną fontannę. Gratką dla spotterów będzie możliwość fotografowania z bliska lądujących i startujących samolotów z Lotniska im. F. Chopina. Swoje umiejętności będzie można poćwiczyć także na warsztatach nocnej fotografii lotniczej. Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji będą warsztaty rzeźbienia w lodzie – efekt finalny prac zostanie profesjonalnie podświetlony.

Jak co roku, specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana iluminacja świetlna całego terenu.

Na wszystkich przyjaciół Instytutu Lotnictwa czekać będą niespodzianki, konkursy, gry oraz wyjątkowe atrakcje!

Wszystkie atrakcje i niezbędne informacje znajdują się na stronie Noc w Instytucie Lotnictwa

Niech noc będzie z Wami!

Wytworzył: Beata Piasecka, data: 03.10.2015 r., godz. 17.37