-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Osiągnięcia

2012/2013

"ZIELONA FLAGA"

-
Wersja do drukudruk
"ZIELONA FLAGA"
Międzynarodowy certyfikat po raz trzeci dla naszego Przedszkola!

20.12.2012r. - w Warszawie odbyła się Regionalna Ceremonia wręczania certyfikatów Szkoły dla Ekorozwoju.

Nasze przedszkole otrzymało po raz trzeci międzynarodowy certyfikat w programie Szkoły dla Ekorozwoju - ZIELONA FLAGA.
Tym razem przyznany na trzy lata! - w uznaniu innowacyjności działań.

To wielkie wyróżnienie, które mogliśmy zdobyć dzięki pracy nauczycielek, dzieci oraz instytucji wspomagających, ale także Rodziców, którzy wspierają nasze działania.

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie w sprawy przedszkola.

MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT - "Zielona Flaga"

Ceremonia wręczania certyfikatów Szkoły dla Ekorozwoju


W ramach uczestnictwa w programie Szkoły dla Ekorozwoju na rzecz zrównoważonego rozwoju, szkoły w Polsce mogą ubiegać się o wyróżnienie w dwóch etapach – tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologiczne i najwyższe wyróżnienie - certyfikat „Zielonej Flagi”.

Wdrażanie certyfikatu odbywa się zgodnie z określonymi standardami, co pozwala na usystematyzowanie działań placówek według sprawdzonego na całym świecie wzorca: tzw. „Metoda 7 kroków”.

Certyfikaty nadawane są przez Kapitułę Programu SdE, w skład której wchodzą: przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Federacji Inicjatyw Oświatowych, Toyoty, Cadbury, Małopolskiej Agencji Energii i Środowiska, Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja, Funduszu Partnerstwa, I Programu Radia Polskiego Eko – Radio i Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.”

.
Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga".

.
„Zielona Flaga" jest tytułem nadawanym szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools, realizowanego od 1994 roku, w którym uczestniczą placówki z 43 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii.

Eco-Schools jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.
Certyfikaty mają charakter międzynarodowy. Są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu.

Nasze Przedszkole jako pierwsza placówka w Legionowie uzyskała trzy lata temu ten prestiżowy certyfikat.

 
Wytworzył: Beata Piasecka, data: 20.12.2012 r., godz. 17.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 05.01.2013 r., godz. 19.08
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 05.01.2013 r., godz. 19.10
Liczba odwiedzin: 557