w Legionowie

Gwiezdna podróż poprzez galaktyki - prezentacja Piotrusia i Mateuszka z gr. V

07.01.2013 - w gwiezdną podróż poprzez galaktyki zaprosili nas Piotruś i Mateuszek z gr. V.

Piotruś zaprezentował dzieciom model Układu Słonecznego, opowiadając o Słońcu, planetach, ich orbitach oraz księżycach.

Dzieci poznały najbardziej charakterystyczne cechy planet, warunki panujące na planetach bliższych i dalszych, oświetlenie Ziemi w ciągu roku i wiele innych ciekawostek na temat naszej Galaktyki. Wspólnie z Piotrusiem oglądały model kosmicznej rakiety oraz fotografie przedstawiające Wszechświat.

W czasie kolejnych zajęć przedszkolaki obejrzały multimedialną "Encyklopedię Kosmosu", zawierającą kompendium wiedzy o podboju przestrzeni kosmicznej. Barwne fotografie, animacje 3D i interesujące fragmenty filmów pokazujących pasjonujące wydarzenia, spektakularne osiągnięcia techniki rozbudziły zainteresowanie przedszkolaków tym niezwykłym tematem.

Mateuszek zaprezentował dzieciom Interaktywny Układ Słoneczny - zabawkę edukacyjną, która wprowadza w tajniki wiedzy o planetach i Słońcu w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Swoją wiedzę można było sprawdzić podczas licznych pytań quizowych.

Przedszkolaki poznały również postać polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika i jego teorię budowy Układu Słonecznego. Zakończeniem zajęć było tworzenie "kosmicznych" obrazków.

Dzieci żywo reagowały na nowe informacje, z zainteresowaniem słuchały swoich kolegów, co pozwoliło im zdobyć wiedzę o wszechświecie oraz docenić wyjątkowość planety, na której żyją.

Serdecznie dziękujemy Piotrusiowi i Mateuszkowi za podzielenie się swoimi wiadomościami i zainteresowaniami oraz życzymy kolejnych sukcesów na polu zdobywania wiedzy.

Prezentacja Piotrusia

Nagroda dla Piotrusia