Prezentacja Oskara - gr. V

21.03.2013 - przedszkolaki z gr. V obejrzały multimedialną prezentację o Unii Europejskiej przygotowaną przez Oskara i jego mamę.

Dzieci poznały symbole Unii Europejskiej: flagę oraz maskotkę UE - Syriusza. Słuchały "Ody do radości" z finału IX Symfonii Ludwika van Beethovena, która jest hymnem Unii. Wspólnie odczytały nazwy krajów należących do Unii Europejskiej. Zobaczyły jak wygląda paszport uprawniający do przekraczania granic państwowych oraz waluta UE - euro.

Nasi goście zabrali nas również w wirtualną podróż do Brukseli - stolicy UE. Zobaczyliśmy m.in. Pałac Narodów, który jest siedzibą parlamentu europejskiego; Atomium - 103-metrowej wysokości model kryształu żelaza oraz jeden z symboli miasta Manneken Pis, czyli figurkę siusiającego chłopca. Spróbowaliśmy również przepysznych czekoladek prosto z Belgii.

Na zakończenie spotkania kolorowaliśmy Syriusza - maskotkę Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękujemy Oskarowi i jego mamie za wspaniałą prezentację i mnóstwo wiadomości o Unii Europejskiej oraz życzymy wielu niezwykłych podróży dookoła świata.

Wiesława Twardowska 21.03.2013

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 21.03.2013 r., godz. 20.00