-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

My w Europie

"Mali-wielcy badacze pogody" - "Große Forscher des Wetters"

„Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”

-
Wersja do drukudruk
„Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”

„Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”. Tak mówi polskie przysłowie. I wszystko się zgadza. Luty był i śnieżny i mroźny, więc chyba wiosna już blisko. Zima była wspaniała, ale wszyscy już czekamy na wiosnę.

Teraz jest marzec. To trzeci miesiąc w kalendarzu. W marcu kończy się zima, a zaczyna wiosna. Ale wiosna jeszcze się nie zaczęła. Przyjdzie do nas 21 marca.

Teraz jest przedwiośnie. To okres dużych zmian w przyrodzie. Dzieci z gr. V obserwowały te zmiany w przedszkolnym ogrodzie. Ponieważ słońce coraz mocniej grzeje, topnieje śnieg i lód. W ogrodzie zostały już tylko niewielkie płaty śniegu i kule po bałwanach. W zagłębieniach widać jeszcze roztopiony śnieg i błoto.

Dzień jest coraz dłuższy. Wysoko na niebie świeci słońce. Niebo jest zachmurzone. Wieje lekki wiatr. Temperatura powietrza wynosi plus 8 stopni, ale w nocy jest jeszcze bardzo zimno. Przedszkolaki z uwagą oglądały termometr. To przyrząd do pomiaru temperatury powietrza. To termometr zaokienny. Można nim mierzyć temperaturę od minus 40 do plus 50 stopni.

W okresie przedwiośnia przyroda budzi się do życia. Na naszym kasztanowcu pojawiły się już pączki. Na drzewach i krzewach nie ma jeszcze liści.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

. 
Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 01.03.2013 r., godz. 19.30
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 30.03.2013 r., godz. 20.32
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 30.03.2013 r., godz. 20.43
Liczba odwiedzin: 426