Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Piramida Żywienia Przedszkolaka

"Podróż do Mlecznej Krainy"

"Serowy zawrót głowy"

"Serowy zawrót głowy"

Dzieci z gr. III w dalszym ciągu przebywają w Mlecznej Krainie. Tym razem był to "Serowy zawrót głowy".

Przedszkolaki odwiedziły sklep"BOMI", w którym rozpoznawały i nazywały produkty mleczne oraz różne rodzaje serów. Dowiedziały się, jak powstaje ser i czym różni się biały od żółtego oraz jakie znaczenie mają sery w codziennej diecie,

Wszystkie dzieci brały udział w degustacji i ocenianiu smaku serów. Poprzez zabawy i wiersze dowiedziały się, skąd się biorą dziury w serze.

Przedszkolaki obejrzały również bajkę "Było sobie życie". Poznały budowę kości, dowiadując się, co je wzmacnia. Podczas oglądania szkieletu człowieka nazywały poszczególne kości.

Urozmaiceniem zajęć były wesołe zabawy ruchowe: "Uciekaj myszko", "Wielki budowniczy", "Zdrowe kości".

Dzieci dowiedziały się, jak ważnym źródłem witaminy D jest słońce oraz jak istotne jest spędzanie wolnego czasu na powietrzu.

Wytworzył: Teresa Rokicka, data: 22.03.2013 r., godz. 20.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 10.04.2013 r., godz. 10.24