Przedszkole Miejskie nr 9
w Legionowie

"Wszystko o ptakach"
Prezentacja Milenki i Miki z gr. V

08.04.2013 - Milenka i Mika z gr. V opowiadały dzieciom o ptakach.
.

.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, podczas której dziewczynki przedstawiły różne gatunki ptaków, ich budowę oraz zwyczaje. Zobaczyliśmy, jak wygląda gniazdo ptaka, pióra oraz jajo.
.

.

.

.

.

.

.

.

.

Razem z Miką i Milenką tańczyliśmy "Kaczuchy" i śpiewaliśmy piosenkę o "Kaczce Dziwaczce", a następnie rysowaliśmy papugi według wzoru.
.

.

.

.

.

.

Dziewczynki zaprosiły nas do zabawy "Prawda czy fałsz", podczas której sprawdzaliśmy naszą wiedzę na temat bocianów.
.

.

Wspólnie uczyliśmy się rozpoznawać i nazywać ptaki pozostające i przylatujące do Polski na zimę oraz rozpoznawać je po wydawanych dźwiękach.
.

.

Nie zabrakło również zabawy badawczej, podczas której sprawdzaliśmy budowę jajka.
.

.

.

.

.

Miłym akcentem był słodki poczęstunek - czekoladowe jajeczka :)
.

.

Podczas wizyty w "Ptasim Zakątku" przypomnieliśmy sobie nazwy ptaków, które odwiedzają przedszkolny ogród. Na jednym z drzew zauważyliśmy sójkę.
.

.

Po powrocie do przedszkola oglądaliśmy książki, albumy i atlasy o ptakach oraz inne przedmioty zgromadzone przez dziewczynki.
.

.

.

Serdecznie dziękujemy Milence i Mice za niezwykle interesujące spotkanie i mnóstwo wiadomości o ptakach oraz życzymy wielu ciekawych spotkań z przyrodą.
Nagrody dla dziewczynek

Dziękujemy również rodzicom Miki za przekazanie na rzecz przedszkola planszy o ptakach, a mamie Milenki za pomoc w opracowaniu multimedialnej prezentacji.