w Legionowie

"Wio, koniku..."
Prezentacja Lenki i Gabrysi z gr. V

15.04.2013 - Lenka i Gabrysia z gr. V opowiada造 dzieciom o koniach.

Dziewczynki zaprezentowa造 fotografie najs造nniejszych koni: Pegaza, Centaura, Jednoro盧a i konia troja雟kiego.

Przedstawi造 rodzaje koni: wierzchowce, poci庵owe i kucyki. Om闚i造 budow i wygl康 konia, zwracaj帷 uwag na umaszczenie i znamiona.

Poznali鄉y ko雟k rodzin, stajni oraz ulubione po篡wienie koni.

Gabrysia zapozna豉 nas z przyborami potrzebnymi do piel璕nacji koni, a Lenka obja郾i豉, jak ubra konia w rz康 je寮ziecki.

Wszystkie dzieci pr鏏owa造 porusza si st瘼em, k逝sem, galopem i cwa貫m.

Podsumowaniem zdobytych przez dzieci wiadomo軼i by zorganizowany przez dziewczynki quiz o koniach, w kt鏎ym nagrodami by造 ko雟kie (i nie tylko ko雟kie:) przysmaki: kostki cukru, cz御tki jab貫k i marchewka.

Dodatkow atrakcj by pokaz filmu "Przygody w siodle", opowiadaj帷ego o przyja幡i trzech dziewczynek, kt鏎e kochaj konie.

Serdecznie dzi瘯ujemy Lence i Gabrysi za wspania貫 opowie軼i o koniach oraz 篡czymy wielu niezwyk造ch podr騜y w siodle.