w Legionowie

"Dzieciaki - Sadzeniaki"
Zajęcia praktyczne w szkółce sadzenia roślin Leroy Merlin - gr. V

16.05.2013 - dzieci z gr. V były gośćmi sklepu Leroy Merlin w Warszawie przy ulicy Modlińskiej 8. .

Przedszkolaki wzięły udział w akcji edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju "Dzieciaki - Sadzeniaki". Jej celem jest zachęcanie dzieci do zainteresowania się przyrodą, a zwłaszcza ogrodnictwem. Dzieci uczą się sadzenia roślin i opieki nad nimi.

Podczas spotkania z pracownikami sklepu Leroy Merlin Białołęka przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną wzbogacając swoją wiedzę na temat roślin. Dzieci poznały m.in. największe i najmniejsze oraz najszybciej rosnące rośliny na świecie. Dowiedziały się, jakie jest znaczenie drzew i innych roślin w przyrodzie.

Słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników sklepu szybko zregenerował nadwątlone pracą umysłową siły :)

Następnie pod okiem specjalistów z Leroy Merlin przedszkolaki zdobywały umiejętności dotyczące prawidłowego sadzenia i pielęgnacji roślin, samodzielnie przesadzając kwiaty do nowych doniczek. Radziły sobie wyśmienicie.

W nagrodę każdy przedszkolak zabrał swoją roślinę do domu, by ją codziennie pielęgnować.

Wszyscy absolwenci szkółki sadzenia roślin otrzymali również pamiątkowe dyplomy, zestawy młodego ogrodnika oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu Leroy Merlin Białołęka za niezwykłe zajęcia, a panu Jarosławowi Dytrych - tatusiowi Milenki za zorganizowanie tego spotkania.

W Leroy Merlin
Wiesława Twardowska 16.05.2013