Europejskie Słoneczne Dni
Słoneczny event w naszym przedszkolu

17.05.2013 - nasze Przedszkole przyłączyło się do kampanii Europejskie Słoneczne Dni, organizując słoneczny event.

Europejskie Słoneczne Dni to kampania realizowana co roku w maju w 19 krajach europejskich. Celem kampanii jest ochrona środowiska, poprzez promocję stosowania odnawialnych źródeł energii. Koordynatorem projektu jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli.

Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej oszczędzamy paliwa kopalne (węgiel, gaz, olej), a co za tym idzie - chronimy środowisko naturalne. Instalując solary na swoim domu możemy, zastępując spalanie paliw kopalnych, przyczynić się do znacznej redukcji emisji CO2.

Energia słoneczna jest darmowym paliwem. Instalując kolektory słoneczne zmniejszamy nasze koszty ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej.

W naszym przedszkolu w ramach Europejskich Słonecznych Dni wszystkie przedszkolaki ubrały się w "słoneczne kolory", a w każdej grupie odbyły się zabawy i zajęcia promujące odnawialne źródła energii.

Przedszkolaki oglądały multimedialną prezentację na temat urządzeń wykorzystujących energię słoneczną, sprawdzały działanie zabawek zasilanych energią Słońca, projektowały urządzenia i pojazdy solarne oraz samodzielnie opisywały zasadę działania przedszkolnych lamp solarnych. Dzieci z gr. I wykonały ekologiczne wiatraczki. W grupie IV odbył się III Festiwal Nauki o Energii.

Wiesława Twardowska 17.05.2013

III Festiwal nauki o Energii