Innowacja pedagogiczna

„Badam, myślę, poznaję”, to nazwa prowadzonej w II grupie innowacji pedagogicznej. Jej autorką jest nauczycielka naszego przedszkola oraz wychowawczyni w grupie II mgr Agata Sandacz.

Zgodnie z założeniami innowacji, dzieci codziennie mają możliwość prowadzić eksperymenty i zabawy badawcze z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przystosowanej tzw. „brudnej części sali”. W czasie ich trwania uczą się poznawać rzeczywistość w sposób aktywny, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, a także formułować własne hipotezy, stawiać pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Aktywność intelektualna dzieci rozbudzana jest także podczas codziennych zajęć matematycznych wg programu „Dziecięca matematyka” prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz w czasie zabaw swobodnych, kiedy mają do dyspozycji wiele niekonwencjonalnych „zabawek”, takich jak np. korki od butelek czy spinacze do bielizny. Innowacja została pozytywnie zaopiniowana przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Bieżące informacje na temat realizacji innowacji oraz relacje z zajęć można śledzić na blogu prowadzonym przez p. Agatę Sandacz: http://agatasandacz-edu.blogspot.com/
Zapraszamy!

"Badam, myślę, poznaję"

W grupie II prowadzi również zajęcia współrealizatorka innowacji, mgr Olga Stromska.

Wytworzył: Agata Sandacz, data: 02.10.2013 r., godz. 21.45
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 03.10.2013 r., godz. 19.11