-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

"Badam, myślę, poznaję"

-
Wersja do drukudruk
"Badam, myślę, poznaję"
Innowacja pedagogiczna

.

„Badam, myślę, poznaję”, to nazwa prowadzonej w II grupie innowacji pedagogicznej. Jej autorką jest nauczycielka naszego przedszkola oraz wychowawczyni w grupie II mgr Agata Sandacz.

Zgodnie z założeniami innowacji, dzieci codziennie mają możliwość prowadzić eksperymenty i zabawy badawcze z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przystosowanej tzw. „brudnej części sali”. W czasie ich trwania uczą się poznawać rzeczywistość w sposób aktywny, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, a także formułować własne hipotezy, stawiać pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Aktywność intelektualna dzieci rozbudzana jest także podczas codziennych zajęć matematycznych wg programu „Dziecięca matematyka” prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz w czasie zabaw swobodnych, kiedy mają do dyspozycji wiele niekonwencjonalnych „zabawek”, takich jak np. korki od butelek czy spinacze do bielizny. Innowacja została pozytywnie zaopiniowana przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Bieżące informacje na temat realizacji innowacji oraz relacje z zajęć można śledzić na blogu prowadzonym przez p. Agatę Sandacz: http://agatasandacz-edu.blogspot.com/
Zapraszamy!

"Badam, myślę, poznaję"

W grupie II prowadzi również zajęcia współrealizatorka innowacji, mgr Olga Stromska.

 
Wytworzył: Agata Sandacz, data: 02.10.2013 r., godz. 21.45
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 03.10.2013 r., godz. 19.11
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 11.11.2014 r., godz. 14.21
Liczba odwiedzin: 2482