My w Europie

Krajowa Odznaka Jakości

Miło jest nam poinformować, że projekt pt. „Kleine-grosse Forscher des Wetters” ("Mali-wielcy badacze pogody") realizowany w ramach międzynarodowego programu współpracy eTwinning otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Uczniowska Odznaka Jakości

Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju, a projekt za wybitny.

Projekt realizowany był w roku szkolnym 2012/2013 wspólnie z placówką z Grecji. Przy jego realizacji współpracowały dwie nauczycielki naszego przedszkola – p. Agata Sandacz i p. Wiesława Twardowska.

Warto też wspomnieć, że jest to już druga Narodowa Odznaka Jakości za projekt w ramach programu eTwinning przyznana naszej placówce. Poprzednia została przyznana za realizację projektu „Das grüne Asyl – der Vogelhaus” ("Ptasi Zakątek - Zielony Azyl") prowadzonego przez p. Agatę Sandacz wspólnie z placówkami z Grecji i Rumunii.

„Wymagania i kryteria przyznawania Krajowej Odznaki Jakości

Podczas przyznawania Krajowych Odznak Jakości brane są pod uwagę podstawowe wymagania, które muszą być spełnione:

1. Projekt musi mieć wspólne cele i wspólny plan.
Partnerzy realizują wspólnie nakreślony plan projektu. Działania podejmowane podczas realizacji projektu są zsynchronizowane.

2. Projekt powinien być zakończony lub być w ostatniej fazie jego realizacji.

3. Aplikujący nauczyciel w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji projektu.

4. Projekt musi wykazywać określony stopień współpracy partnerskiej.
Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi to istotny element projektu. Takie działania jak: wspólne wypracowywanie materiałów, aktywna komunikacja i wymiana informacji, doskonale go podkreślają. Minimum, które można wziąć pod uwagę to wykorzystywanie i komentowanie materiałów partnera.

5. Rezultaty projektu muszą być widoczne.
Znaczna część materiałów, po zamieszczeniu na [specjalnej platformie internetowej o nazwie] TwinSpace, powinna być upubliczniona czyli dostępna do wglądu dla zainteresowanych osób z zewnątrz oraz do celów ewaluacyjnych. Materiały umieszczone na TwinSpace powinny być opisane tak, aby umożliwić identyfikację szkoły.

Projekt, który nie spełni powyższych wymagań nie powinien uzyskać Krajowej Odznaki Jakości.”

Wytworzył: Agata Sandacz, data: 02.10.2013 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 15.10.2013 r., godz. 22.03