"Nie tylko Yahoo"

Wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie

Wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie

06.11.2013 - przedszkolaki z gr. V wzięły udział w edukacyjnym spotkaniu w Muzeum Techniki w Warszawie.

„Świat Przyrody” to interaktywna wystawa, po której oprowadzał pan przewodnik, prezentując kilka doświadczeń, które bawią i zarazem uczą.

Dzieci zachęcane przez przewodnika same badały co się stanie. Sprawdzały m.in. działania magnesów i elektromagnesów na różne metale, różne sposoby wytwarzania prądu elektrycznego, przemiany energii podczas podnoszenia się koła do góry, brzmienie rur o różnej długości, wzajemne oddziaływanie naelektryzowanych ciał. Bawiły się kołyską Newtona i innymi falującymi modelami oraz badały barwę własnego głosu.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia wewnątrz dużego, sześciościennego kalejdoskopu.

Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, wzbogacając swoją wiedzę o zjawiskach w przyrodzie.

Wędrówka po stałych wystawach Muzeum Techniki również zapewniła wiele wrażeń, dostarczając wiedzy na temat rozwoju techniki od jej odległych początków do czasów współczesnych.

Organizatorem naszej wycieczki była pani Bogusława Dytrych, nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Legionowie, koordynator Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Nie tylko Yahoo!”. Jesteśmy bardzo wdzięczni za taką frajdę i z radością wybierzemy się na kolejną wspólną wyprawę.

W Muzeum Techniki w Warszawie
Agnieszka Miller 06.11.2013