"Zaczarowane wycinanki"

"Zaczarowane wycinanki"
Wycieczka do Teatru Baj w Warszawie - gr. I

10.04.2014 - dzieci z gr. I były na wycieczce w Warszawie. Spacerowały po Parku Praskim szukając wiosny i prowadząc wnikliwe obserwacje przyrodnicze: roślin, zwierząt i pogody.

Uczyły się sprawnie przechodzić przez bardzo ruchliwą ulicę w stolicy. Widziały tramwaje, autobusy. Spotkały też policjantów z "drogówki", którzy kontrolowali ruch.

Jednak głównym celem naszej wycieczki była wizyta w Teatrze "Baj" na przedstawieniu "Zaczarowane wycinanki". Dzieci z zainteresowaniem obserwowały przygody chłopca, który wyruszył w świat, aby być samodzielnym z daleka od rodziców. Miał wiele przygód. Jednak po wielu perypetiach udało mu się wrócić szczęśliwie do domu. Dzieci szybko zrozumiały przesłanie sztuki: najlepiej dziecku jest w domu rodzinnym, u kochających rodziców. "Maluchy" świetnie bawiły się podczas spektaklu i całej wycieczki! Wróciły do przedszkola zmęczone, ale zadowolone.

Wytworzył: Alicja Rączka, data: 10.04.2014 r., godz. 19.30
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 12.05.2014 r., godz. 20.50