Legionowo - mała ojczyzna

Dla nauczycieli

Spacerkiem po Legionowie

Spacerkiem po Legionowie

MIĘDZYPRZEDSZKOLNE SPOTKANIA „SPACERKIEM PO LEGIONOWIE”

To zainicjowana w 2004r. przez Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie impreza tożsama mająca na celu wspólną naukę i zabawę oraz dzielenie się rozwiązaniami, pomysłami i przykładami dobrej praktyki w realizacji zadań edukacji regionalnej z przedszkolakami.

Współpracując przez lata Muzeum Historycznym, Nauczycielskim Klubem Miłośników Historii Lokalnej BELFERIA (już nie istnieje), Klubem Turystycznym z LO im. M. Konopnickiej, Szkołą Podstawowa nr 2 oraz p. Anną Kaca – legionowską poetką, Urzędem Miasta Legionowo i Starostą Legionowskim, staramy się zorganizować dla dzieci i nauczycieli z legionowskich przedszkoli atrakcyjne spotkanie w celu wspólnego poznawania miasta, w którym żyjemy.

Miasto zmienia się i nasze spotkania również – staramy się co roku wprowadzać nowe elementy, ale część z nich to tradycja.

Angażujemy przede wszystkim ciekawość dzieci, bazujemy w mniejszym stopniu na ich wiadomościach, a raczej na osobistych doświadczeniach, aktywności poznawczej – dostarczamy wiedzy, prezentujemy ciekawostki, aranżujemy spotkania z ciekawymi i ważnymi dla miasta ludźmi.
Staramy się, aby dla przedszkolaków była to okazja do zabawy, a nie konkurs wiadomości – to jest im bliższe!

Poniżej zamieszczony został scenariusz X Międzyprzedszkolnych Spotkań „Spacerkiem po Legionowie” z maja 2014r. wraz z niezbędnymi materiałami oraz fotorelacją.

Beata Piasecka

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 25.08.2014 r., godz. 06.37
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 22.09.2014 r., godz. 22.39