W Szkółce Leśnej w Skierdach

W Szkółce Leśnej w Skierdach
Wspólna wycieczka uczniów i przedszkolaków - gr. V

13.10.2014 - dzieci z grupy V wraz z uczniami klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK w ramach integracji oraz zapoznania się, odwiedziły szkółkę leśną w Skierdach.

Na miejscu powitała nas Pani Ewa Grzywacz, specjalista ds. edukacji leśnej i łowiectwa w Nadleśnictwie Jabłonna.

Pani Ewa zaprosiła nas do sali konferencyjnej, gdzie poprowadziła dla dzieci pogadankę tematyczną, przeplecioną zagadkami słuchowymi, zadaniami oraz filmem edukacyjnym.

Następnie opowiadała o zwierzętach zamieszkujących lasy, min. dzikach, sarnach, łosiach, zającach, jeżach, zaskrońcach, wiewiórkach ...

Pani Ewa udzieliła wszystkim dzieciom kilku bardzo ważnych rad :
 w lesie nie należy palić ognisk,
 w lesie nie należy śmiecić,
 w lesie nie należy hałasować,
 w lesie nie należy niczego niszczyć, gdyż może się to okazać pożywieniem lub mieszkaniem jakiegoś zwierzęcia.
Informacje o roślinności i zwierzętach naszych lasów były dla dzieci niezwykle interesujące.

Następnie dzieci zwiedziły szkółkę: najpierw halę siewu, gdzie poznały cykl produkcyjny sadzonki, a następnie plantacje sosny zwyczajnej i modrzewia europejskiego, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ludzie dbają o rozwój naszych pięknych lasów oraz ile trudu i czasu potrzeba, aby z małego nasionka wyrosło drzewo.

Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się szacunku i miłości do przyrody.

Wycieczka pozwoliła nam także poznać nowych kolegów z pierwszej klasy, z którymi będziemy spotykać się w tym roku jeszcze nie raz.

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 13.10.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 27.10.2014 r., godz. 15.27