w Legionowie

Najciekawsze drzewa i krzewy
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego - gr. II i III

28.10.2014 - dzieci z grup II i III zwiedzały Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Pod kierunkiem przewodników poznawały najciekawsze drzewa i krzewy Ogrodu.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę, zadając dociekliwe pytania.

Zbierały liście najciekawszych drzew: miłorzębu dwuklapowego, buku pospolitego, klonu polnego i zwyczajnego, brzozy papierowej, olszy czarnej, grabu zwyczajnego, dębu szypułkowego, jesionu wyniosłego.

Poznały owoce buku pospolitego, platana klonolistnego, kasztana jadalnego.

Dowiedziały się, jak wyglądają rośliny z różnych stron świata: kłokoczka południowa, tulipanowiec amerykański, palecznik chiński i jego "pazury" :)

Podziwiały wspinający się na drzewa bluszcz pospolity, szarłat zwisły o amarantowych kwiatostanach oraz pióropusznik strusi - jedną z największych polskich paproci.

Przedszkolaki odwiedziły również Łazienki Królewskie, w których zobaczyły jeden z najbardziej rozpoznawalnych pomników Warszawy - pomnik Fryderyka Chopina.

ikona