Bezpiecznie na drodze

Bezpiecznie na drodze
Spotkanie z policjantami

27.10.2014 - przedszkolaki gościły policjantów - wykładowców Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przygotowanie dzieci do prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, które spoczywa przede wszystkim na rodzicach, opiekunach i nauczycielach. W przedsięwzięcia związane z realizacją wychowania komunikacyjnego najmłodszych włączają się również policjanci.

Podkomisarz Dariusz Szymański, podkomisarz Jan Orłowski, aspirant Adam Kardak, aspirant sztabowy Andrzej Słupecki, aspirant Mariusz Terczyński oraz aspirant Jolanta Zwoleń wyjaśnili przedszkolakom, jak w sposób bezpieczny poruszać się po drodze, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, a dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji z nieznajomym.

Goście przypomnieli także o obowiązkach małego pasażera – podróżowania w foteliku samochodowym i zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz noszeniu przy odzieży elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszego na drodze (szczególnie po zmroku).

Korzystając z wyposażenia samochodu edukacyjnego zaprezentowali znaki drogowe i działanie sygnalizacji świetlnej.

Dzieci były zachwycone – każdy chciał dotknąć prawdziwego znaku drogowego i sygnalizatora, włączyć sygnał świetlny czy dźwiękowy, a nawet powiedzieć kilka słów przez megafon. Ogromną atrakcją było wejście do wnętrza samochodu. Wszystko tu było takie interesujące!

Jesteśmy przekonani, że nauka wzmocniona pozytywnymi emocjami przyniesie przedszkolakom wiele korzyści, a dzięki wiedzy uzyskanej od policjantów łatwiej poradzą sobie w roli uczestnika ruchu pieszego i drogowego.

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 27.10.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 03.11.2014 r., godz. 21.09