w Legionowie

"Leśna wycieczka"
Z wizytą w Leśnej szkółce kontenerowej w Skierdach - gr. III i IV

07.11.2014 - dzieci z gr. III i IV zwiedzały kontenerową szkółkę leśną im. Wojciecha Fondera w Skierdach.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda proces wzrostu sadzonek począwszy od automatycznego wysiewu do wielodoniczek, poprzez komputerową kontrolę temperatury i wilgotności w bloku cieplarnianym, a skończywszy na odpowiednim zraszaniu i nawożeniu na otwartym polu.

Dzieci oglądały sadzonki sosny, modrzewia, świerku i dębu na polach hodowlanych wyposażonych w urządzenia do podlewania sadzonek rosnących w kontenerach.

W Lesie Kultury był czas na chwilę swobodnej zabawy. Las ten tworzą drzewa sadzone wspólnie przez artystów i leśników. Każdego roku, jedno z „nowych” drzew poświęcane jest pamięci wybitnej postaci polskiej kultury i sztuki, która niedawno odeszła i nie ma jeszcze tradycyjnego pomnika.

W leśnej izbie edukacyjnej dzieci słuchały odgłosów ptaków i innych zwierząt leśnych, oglądały ciekawe eksponaty oraz filmy przyrodnicze.

Serdecznie dziękujemy leśniczemu, p. Markowi Sapiejewskiemu za ciekawe zajęcia i opowieści.

ikonaikona