"My idziemy i śpiewamy razem z żołnierzami..."

"My idziemy i śpiewamy razem z żołnierzami..."
Spotkanie z żołnierzem - gr. V

07.11.2014 - do przedszkola zawitał wujek Mai Wronek – żołnierz p. Arkadiusz Selman, który opowiadał o swojej służbie, prezentował oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju.

Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiej torby. Dzieci z uwagą i „wypiekami” na twarzy słuchały wyjaśnień: po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska gazowa i co żołnierz robi na poligonie.

Dzieci miały okazję zadać panu Arkadiuszowi wiele pytań dotyczących jego służby, a także przymierzyć różne nakrycia głowy, maskę gazową itp. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców , ale również dziewczynki.

Na koniec zajęć dzieci wręczyły gościowi Certyfikat Przyjaciela Przedszkola, a Maja Wronek i jej wujek rozdali dzieciom słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy panu Arkadiuszowi za ciekawe zajęcie w naszym przedszkolu.

ikona

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 07.11.2014 r., godz. 19.10