III Forum KMO

III Forum KMO
Konferencja i spotkanie opiekunów KMO z całej Polski i krajów Europy Wschodniej

14-15.11.2014 - w siedzibie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się III Forum Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy z całej Polski i krajów Europy Wschodniej. Była to niepowtarzalna okazja do nawiązania znajomości, wymiany doświadczeń, powstania nowych pomysłów, zaczerpnięcia inspiracji, odbycia ciekawych dyskusji i rozwoju warsztatu.

W konferencji udział wzięli:
p. Robert Firmhofer - Dyrektor Centrum Nauki Kopernik,
p. Irena Cieślińska - Zastępca Dyrektora Centrum Nauki Kopernik,
p. Joanna Berdzik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej,
p. Piotr Paweł Bauć - Przewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji,
p. Jarosław Jasiński - Dyrektor Programowy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności,
p. Agata Wilam - współzałożycielka Uniwersytetu Dzieci,
p. Maria Mach - dyrektor Biura Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci,
prof. dr hab. Łukasz Turski - Przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik.

Gościem specjalnym konferencji był Sai Chandrasekhar członek zarządu działającej w Indiach Fundacji Agastya. Organizacja ta prowadzi największą na świecie działalność popularyzującą osobiste doświadczanie naukowe i odkrywanie świata przez dzieci przy użyciu prostych i ogólnodostępnych materiałów i metod.

Program konferencji obejmował inspirujące wykłady, siedem zróżnicowanych tematycznie warsztatów, cztery panele dyskusyjne, szereg aktywności pozwalających na wymianę doświadczeń.

W Forum uczestniczyły nauczycielki naszego Przedszkola: Agnieszka Miller, Agata Sandacz, Wiesława Twardowska. Panie wzięły udział m.in. w licznych wykładach, warsztatach na temat metody projektowej w przedszkolu, warsztatach TIK, warsztatach z kreatywności oraz panelach dyskusyjnych.

Na pierwszym piętrze Centrum Konferencyjnego można było obejrzeć prezentacje multimedialne i zdjęcia z zakończonych projektów realizowanych w ramach ubiegłorocznego warsztatu "Eksperyment w toku", który był formą przeglądu dotychczasowych działań podejmowanych w ramach lokalnych sieci. Wśród pięciu zrealizowanych projektów znalazł się nasz - "IV Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy".

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 15.11.2014 r., godz. 22.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 23.11.2014 r., godz. 15.41