"Poznajemy zjawiskowy świat"

"Poznajemy zjawiskowy świat"
W świecie samodzielnego eksperymentowania - gr. III

19.11.2014 - przedszkolaki z gr. III oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Poznajemy zjawiskowy świat".

Młodsi uczestnicy wycieczki odwiedzili najpierw planetarium "Niebo Kopernika", w którym obejrzeli pokaz na żywo „Zając Franek i gwiezdna przygoda" oraz zjawiskowe filmy na sferycznym ekranie. Razem z sympatycznym ptaszkiem Trelkiem mieli szansę spojrzeć na Ziemię z kosmicznej perspektywy, odwiedzić dżunglę i głębiny oceanu, poznać żyjące tam stworzenia, wyruszyć w podróż na Księżyc.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie najbardziej dynamicznego miejsca w całym Centrum Nauki Kopernik - wystawy "Świat w ruchu". Przedszkolaki badały, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, próbowały samodzielnie wyprodukować prąd elektryczny, przyglądały się, jak powstaje fala stojąca oraz doświadczały tego, co dzieje się podczas trzęsień ziemi.

W Galerii "Bzzz!" przedszkolaki miały możliwość nieskrępowanego eksperymentowania, angażując wszystkie zmysły. Mogły dotykać, sprawdzać, wąchać, burzyć i układać. wlewać i przelewać, ale i dzięki umysłowi, procesom myślenia - analizować, porównywać, uogólniać, grupować, klasyfikować itp.

Wycieczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków, które z zapałem i radością uczestniczyły w różnorodnych eksperymentach. Wrażenia były niesamowite!

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 19.11.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 23.11.2014 r., godz. 19.55