"Cała Polska Myje Ręce"

"Cała Polska Myje Ręce"
Mycie rąk to ważna sprawa! - gr. IV i V

28.11.2014 - w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia realizowane w ramach kampanii społecznej "Cała Polska myje ręce", której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia braku odpowiedniej higieny rąk wśród Polaków oraz profilaktyka w zakresie zapobiegania chorobom tzw. brudnych rąk.

Sanepid i jednostki sanitarne alarmują i przedstawiają niepokojące statystyki. Według Journal of Environmental Health w sposób skuteczny nie myje rąk aż 95% ludzi. Zdecydowana większość osób przeznacza na tę czynność jedynie 6 sekund, zamiast minimalnych 20. Aż 55% osób wchodzących do toalety w miejscu pracy boi się zarażenia chorobami.

Twórcy kampanii uświadamiają Polaków, że bakterie są niemal wszędzie. Jesteśmy narażeni na nie korzystając z przedmiotów użytku publicznego, a także używając telefonu, witając się z kimś oraz pisząc na klawiaturze. Należy pamiętać o tym, że mimo tego, iż bakterii nie widać, to niosą za sobą skutki w postaci groźnych chorób, czasem stanowiących zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia, jak wirusowe zapalenie wątroby. Zakażenie skóry, zatrucia pokarmowe, infekcje oczu czy nieżyt żołądka – to właśnie m.in. te choroby spowodowane są przez bakterie, które znajdują się na ludzkich rękach i które należy skutecznie niszczyć.

Nawyk mycia rąk organizatorzy kampanii społecznej chcą wpajać już najmłodszym. Zależy im na zdrowiu zarówno dzieci, jak i osób starszych. Współpracują ze szkołami i przedszkolami, klubami sportowymi, klubami fitness czy ośrodkami i instytucjami związanymi ze zdrowiem; uświadamiają uczniom i przedszkolakom oraz ich rodzicom, że czynności mycia rąk nie można bagatelizować. Celem kampanii jest także zwiększanie wśród rodziców świadomości na temat zagrożeń związanych z zaniedbywaniem higieny własnych rąk oraz rąk swoich dzieci.

Kampania jest prowadzona przede wszystkim w mediach społecznościowych, m.in.:
● Facebook – Cała Polska myje ręce
● Twitter - @MyjemyRece
● Pinterest – Cała Polska Myje Ręce
● Blog - http://calapolskamyjerece.blogspot.com/
● Instagram – myjemyrece
● YouTube – Cała Polska myje ręce

"Cała Polska Myje Ręce" to kampania społeczna stworzona przez studentów IV roku Katedry Public Relations i Komunikacji Marketingowej UKSW.

Inicjatorzy kampanii edukują dzieci w czasie prelekcji w szkole, spotkań z przedszkolakami, imprez społecznych i kulturalnych.

Dzieci z naszego przedszkola chętnie przyłączyły się do kampanii, aby pokazać innym, że mycie rąk to ważna sprawa!

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 28.11.2014 r., godz. 19.10