"Wietnam – skąd pochodzi Twój posiłek?"

"Wietnam – skąd pochodzi Twój posiłek?"
Warsztaty w ramach projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych" - gr. III

03.12.2014 - dzieci z gr. III poznawały Wietnam. To kraj położony wzdłuż wschodniego wybrzeża Półwyspu Indochińskiego, nad Morzem Południowochińskim, sąsiadujący z Chinami, Laosem i Kambodżą.

Większość ludności Wietnamu utrzymuje się z rolnictwa. Produkuje się tam głównie ryż, kawę, trzcinę cukrową. Kuchnia wietnamska uważana jest przez niektórych za najsmaczniejszą i najzdrowszą spośród kuchni krajów azjatyckich. Jest ona bogata w świeże warzywa, ryby i owoce morza, używa się w niej stosunkowo mało mięsa i tłuszczu, a aromatyczne, różnorodne przyprawy dodają potrawom wyjątkowego smaku.

Przedszkolaki dowiedziały się, jakie owoce jada się w Wietnamie i jakie są najważniejsze składniki wietnamskiej kuchni. Badały różne gatunki ryżu i farbowały go za pomocą krepiny na różne wesołe kolory.

Dzieci słuchały wietnamskich piosenek i tańczyły regionalny taniec. Robiły też stożkowe kapelusze non la z papieru i uczyły się zabaw popularnych wśród wietnamskich dzieci.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych". Inicjatorem i współrealizatorem projektu jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 03.12.2014 r., godz. 21.00