w Legionowie

"Indonezja – różnorodność jest cenna!"
Warsztaty w ramach projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych" - gr. III

12.12.2014 - dzieci z gr. II i III poznawały Indonezję. Indonezja położona jest na ponad 18 tysiącach wysp, jednak zamieszkałych jest tylko 6 tysięcy z nich.

Najważniejszą i podstawową cechą tego kraju jest różnorodność – oddzielone od siebie morzem wyspy są zróżnicowane pod wieloma względami, od geograficznych po kulturowe. Ogromna jest też różnorodność biologiczna Indonezji: mieszka tu wiele gatunków zwierząt i roślin nie występujących nigdzie indziej na świecie.

Niestety, postępująca degradacja środowiska, wycinanie lasów deszczowych, polowania na zwierzęta i ich odłowy do hodowli sprawiają, że wielu gatunkom zamieszkującym Indonezję grozi wyginięcie.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest bioróżnorodność, dlaczego zanika i w jaki sposób można ją chronić. Poznały kilka gatunków zagrożonych wyginięciem zwierząt i grały w indonezyjskie gry.

ikonaikona