"Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

"Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"
Program edukacyjny Uniwersytetu Dzieci

Uniwersytet Dzieci to nowoczesna edukacja wzorowana na wykładach i warsztatach akademickich.

Uniwersytet Dzieci prowadzi nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości. Zaprasza naukowców, artystów, przedsiębiorców do dzielenia się wiedzą z dziećmi. Patronat nad działalnością Uniwersytetu Dzieci objęło kilkanaście uczelni wyższych, m.in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Wyższa Szkoła Europejska. Co roku kilkuset wykładowców akademickich pracuje nad tym, jak ciekawie i przystępnie przybliżyć dzieciom naukę.

Uniwersytet dzieci rozwija zainteresowania naukowe dzieci wykraczając poza tradycyjne nauczanie szkolne, umożliwiając im odkrywanie własnych pasji oraz wyjaśniając zasady rządzące światem, aby potrafiły w nim samodzielnie działać.

To jednak nauczyciele są najważniejszymi przewodnikami dzieci po świecie wiedzy. Stąd idea przekazania najlepszych scenariuszy zajęć nauczycielom.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 08.01.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 10.01.2015 r., godz. 22.13