"Dlaczego lubimy słodycze?"

"Dlaczego lubimy słodycze?"
Warsztaty w gr. V

29.01.2015 - przedszkolaki z gr. V uczestniczyły w warsztatach "Dlaczego lubimy słodycze?".

Na początku zajęć dzieci starały się samodzielnie odpowiedzieć na pytania „Dlaczego lubimy słodycze? oraz „Kiedy w domu zjadamy cukry?”

Następnie oglądając krótkie filmiki dowiedziały się, jak działa na człowieka cukier, w jaki sposób naukowcy wykrywają obecność cukru w produktach spożywczych oraz czy wszystkie cukry są takie same. Dociekały czy w jabłku jest cukier, skąd bierze się energia do oddychania, jaka jest rola cukrów w organizmie, co dzieje się z cukrami w organizmie, no i oczywiście czy cukier jest zdrowy.

Ogromną atrakcją było sprawdzanie, jak cukier działa na drożdże. Przedszkolaki samodzielnie przeprowadziły doświadczenie badające zależność pomiędzy ilością dostarczonego cukru i aktywnością drożdży, a następnie udzielały odpowiedzi, które pokarmy zawierają cukry proste, a które cukry złożone oraz które szybko dostarczają energii.

Kolejnym etapem zajęć było przedstawienie i omówienie piramidy żywienia.
Na koniec dzieci wykonały doświadczenie z chlebem „Gdzie zaczyna się trawienie”.

Zajęcia były urozmaicone ciekawymi zabawami ruchowymi.

ikona

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 29.01.2015 r., godz. 19.00