"Miau. koteczku, miau..."

"Miau. koteczku, miau..."
Światowy Dzień Kota - gr. II

17.02.2015 - dzieci z grupy II świętowały Światowy Dzień Kota.

Na początku dzieci obejrzały fotografie różnych ras kocich z wielu stron świata. Każdy miał za zadanie wymienić charakterystyczne cechy „swojego” kota i zaprezentować go. Porozmawialiśmy na temat odpowiedzialności w opiece nad zwierzakiem oraz o niezbędnych warunkach, które muszą zostać spełnione, by futrzak z nami zamieszkał.

Aby nauczyć dzieci delikatnego i ostrożnego obchodzenia się z tymi dostojnymi zwierzętami, p. Olga pokazała dzieciom swojego domowego kotka, Pepcia. Peper choć trochę wystraszony, dobrze odnalazł się w przedszkolnej sali i dał się dzieciom pogłaskać. Dzieci doskonale wczuły się w sytuację i zachowywały się spokojnie i cicho, by nie wystraszyć zwierzaka.

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota (ang. World Cat Day, National Cat-Day, International Cat Day, wł. Giornata mondiale del gatto) – święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

ikonaikona

Wytworzył: Olga Stromska, data: 17.02.2015 r., godz. 19.00