"Edukacja globalna dla najmłodszych"

"Jesteśmy obywatelami świata" - warsztaty OMENAA FOUNDATION

"Jesteśmy obywatelami świata" - warsztaty OMENAA FOUNDATION
Grupa II i III

16.04.2015 - dzieci z gr. II i III uczestniczyły w warsztatach OMENAA FOUNDATION.

Fundacja powstała z inicjatywy Omeny Mensah, której działalność zawsze nawiązywała do jej korzeni. Głównym celem fundacji jest wzmocnienie więzi między Polską, a krajami Afryki Subsaharyjskiej. Jej aktywność opiera się na trzech głównych filarach: edukacji, tolerancji i współpracy.

Spotkanie prowadziły 7-letnia Samiloby, która ma surinamskie korzenie i jej mama Katarzyna Wujczyk - inicjatorka spotkań „Kolorowych Dzieci”.

Podczas warsztatów dzieci zdobyły wiedzę na temat różnych kontynentów i tego jak żyją tam ich rówieśnicy. Rozmawiały także na temat słowa tolerancja i tego co przez to rozumieją.

Nauka poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z dzieckiem o innej historii i innym kolorze skóry pokazał, że bez względu na rasę, język czy religię wszyscy są równi.

Warsztaty były przeprowadzone metodą aktywizującą. Dzieci brały czynny udział w zajęciach m.in. odpowiadając na pytania Samiloby, uczyły się wiersza i piosenki, rysowały i kolorowały obrazki przedstawiające dzieci z różnych części świata.

Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci dowiedziały się jak ważna jest tolerancja i akceptacja drugiego człowieka.

Przedszkolaki przekazały "cegiełkę" na rzecz Fundacji, a Przedszkole otrzymało tytuł AMBASADORA TOLERANCJI przyznawany placówkom przyjaznym dzieciom o różnym kolorze skóry, wyglądzie i pochodzeniu.

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 16.04.2015 r., godz. 19.00